5 درس کلیدی برای ایجاد شراکت های موفقReviewed by مدير وب سايت on Nov 5Rating: 5.0

ضرب المثل همیشه دو ذهن بهتر از یکی است می تونه به خوبی توضیح بده که چرا اکثر کارافرین ها به دنبال ایجاد شراکت وپیدا کردن شریک در مسیر گسترش کسب وکارشون هستند.با وجود این فقط ذهنهای دو شریک نیست که موجب هم افزایی همدیگر میشه بلکه در کنارهم بودن دو فرد با شخصیتهای مختلف و احیانا مکمل هم به شراکت و توسعه ی کسب وکار کمک می کنه.

یکی از مهمترین درسهایی که کارافرینان در مسیر شراکت یاد می گیرند اینه که شما باید فردی رو به عنوان شریک خود درنظر بگیریدکه بتونید به راحتی در امور مختلف کاری وغیرکاری با اون کنار بیایید.

بنابراین پیدا کردن شخصی که دارای مهارتهایی باشه که مهارتهای شما رو تکمیل میکنه خیلی مهمه ولی ازون مهمتردوست داشتن شریک احتمالی وخوش امدن از اونه.

داشتن ارتباط با شریک کاری یکی دیگر از فاکتورهای مهم در شراکت کاریه.بایدبصورت دایم با شریک کاری خود ارتباط داشته باشیم تا مطمئن بشیم که همه شرکا می دونند که الان کجای کسب وکار هستیم و قراره به کجا بریم.داشتن همین ارتباط از خیلی از سوتفاهم ها و مشکلات در شراکت جلوگیری میکنه وباعث میشه سریعتر پیشرفت کنیم.

مهمترین درسهای کلیدی برای ایجاد شراکت موفق :

۱-داشتن قرارداد یا توافقنامه شراکت

همیشه نسبت به تهیه قرارداد شراکت با کمک اشخاص مجرب اقدام کنید تا همه چیز شفاف و روشن والبته قانونی باشد.

۲-داشتن انتظارات روشن وشفاف نسبت به شراکت

بدیهیه که شریک ها در یک شراکت نمیتواند ذهن همدیگر رو بخونند همیشه بهتره که با شریک خود ارتباط برقرار کرده و انتظارات خود را شفاف بیان کنیم.

۳-در مورد مشتریان فکر کنید

قبل از شروع شراکت و درنظر گرفتن شریک احتمالی باید با توجه به نیازهای مشتری نقاط ضعف خود را مشخص کنیم و این موارد را در زمان انتخاب شریک کاری در نظر بگیریم.

۴-برد-برد فکر کن

این ممکنه بدیهی باشه ولی همیشه در شراکت شایان ذکره!

۵-مشکلی نیست اگه شریک بخواهد برود

مانند تمام روابط بین انسانها در شراکت کاری به عنوان نوعی از رابطه بین افراد این حق باید محفوظ باشد که شریک در صورت نیاز بخواهد از شراکت خارج گردد.

 

درپایان همیشه این را به صراحت میتوان گفت که شراکت در کسب وکار و داشتن شریک کاری برای بسیاری ازکسب وکارهای بزرگ دنیا راه گشا بوده است.

اين مقاله اختصاصاً براي  وبسایت شریک یاب تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام و لینک  وبسایت شریک یاب  مجاز  است.

منبع: وبسایت شریک یاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. سلام
    می خواستم از مطالب آموزنده که میگذارید تشکر کنم
    به نظر من بهترین راهکار برای جامعه ما با این همه بیکار تحصیکرده همین ایجاد تیمهای کاری از طریق شراکت و شریک شدن با همدیگه هست.
    با تشکر

ثبت نظر